Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

11 lutego 2013

Amatorski Bieg Narciarski w Galinach

Ogromny sukces Galińskich zawodów! W niedzielę 10 lutego 2013 w Galinach odbyły się pierwsze zawody w biegach przełajowych i biegach narciarskich o puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce. W zawodach wzięło udział ponad 30 biegaczy, którzy przybyli do Pałacu i Folwarku Galiny z całymi rodzinami. Duża frekwencja zapewniła niesamowity klimat towarzyszący rywalizacji.

Z powodu niewystarczającej ilości śniegu zawody odbyły się jedynie w biegach przełajowych, dla chętnych obyła się również runda honorowa na biegówkach. Na trening przybyli między innymi lekkoatleci MDK UKS Jedynka, przyjechali też kolarze MDK UKS Przyjaźń oraz biegacze z Bartoszyc, Bisztynka, Lidzbarka Warmińskiego i Kętrzyna.

Pierwsza metę minęła Karolina Greber, a wśród chłopców triumfował Łukasz Złotucha.

Biegom towarzyszyły również liczne atrakcje przejażdżki bryczką i spotkanie z Panią Zimą dla najmłodszych oraz ognisko i wspólne biesiadowanie.

Główni organizatorzy Pałac i Folwark Galiny i UM Bartoszyce zapowiadają, że impreza będzie powtarzała się cyklicznie! — Bartoszyce trzymają sportowe tempo nawet zimą!