Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

25 września 2012

Bartoszyce pobiegły z Mariuszem Czerkawskim! VII Bieg z Gwiazdą.

233 zawodników pobiegło we wczorajsze popołudnie z Mariuszem Czerkawskim – gościem specjalnym tegorocznego, siódmego już „Biegu z Gwiazdą”.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody reprezentant naszego kraju w hokeju na lodzie przyciągnął na bartoszycki „kwadrat” wielu chętnych. Przedstawiamy wyniki biegu oraz zdjęcia!

Od siedmiu lat nasze miasto zachęca mieszkańców do wspólnego biegania z gwiazdami sportu. Tegoroczny „Bieg z Gwiazdą” odwiedził najlepszy polski hokeista Mariusz Czerkawski. Gwiazda NHL przyjechała do Bartoszyc wraz z Agatą Kruszewską z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Tuż przed inauguracją biegów goście otrzymali upominki z rąk Burmistrza Miasta Bartoszyce Krzysztofa Nałęcza.
Tegoroczna gwiazda przeprowadziła wspólną rozgrzewkę, tuż po niej Mariusz Czerkawski zaprosił wszystkich to wspólnego biegu.
W trakcie startów poszczególnych kategorii wiekowych Mariusz Czerkawski wypisywał autografy, nie zabrakło również wywiadów oraz wspólnych zdjęć.

W dziesięciu kategoriach pobiegły łącznie 233 osoby. Nie zabrakło również zawodników z gminnych szkół, którzy jak co roku chętnie przyłączają się do wspólnego biegania. W biegu startowali również zawodnicy niepełnosprawni, którzy trasę biegów pokonywali na specjalnych wózkach.
Każda ze startujących osób otrzymała certyfikat ukończenia biegu podpisany przez polskiego hokeistę. Tuż po oficjalnej dekoracji rozlosowano nagrody wśród wszystkich biegaczy. Organizatorem biegu był Urząd Miasta Bartoszyce, Bartoszycki Ośrodek Sportu Rekreacji oraz Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, który co roku czuwa na sprawnym przebiegiem zawodów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zapraszamy za rok!