Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

2 maja 2017

Bartoszycki Tydzień Patriotyczny

Zbliża się kolejny raz Bartoszycki Tydzień Patriotyczny. Program majowych obchodów zawiera wiele ciekawych wydarzeń podkreślających nasze przywiązanie i dumę z historii, tradycji i barw narodowych.

2 maja br. o godz. 11:00, na Placu Bohaterów Westerplatte odbędą się obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość z udziałem żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz delegacji służb mundurowych naszego powiatu zakończy Apel Pamięci oraz salwa honorowa.

3 maja, o godz. 10:00, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie  mszę w intencji Ojczyzny. Tego samego dnia na Placu Konstytucji 3 Maja zaprezentowany zostanie montaż słowno-muzyczny przygotowany przez członków Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”, młodzież z Bartoszyckiego Domu Kultury, wychowanków Przedszkola Integracyjnego nr 4, harcerzy Hufca ZHP, Witolda Darskiego oraz Barbarę Bandachowską. O godz. 16:46 przy jeziorku miejskim odbędzie się „Ognisko Patriotyczne” organizowane przez bartoszyckich harcerzy.

Dzień później Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Patriotyczny Turniej Deblowy Piłkarzyków. Miłośnicy tej zabawy zagrają o Puchar Burmistrza. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 17:00 na terenie krytego lodowiska przy ul. Korczaka.

Bartoszycki Tydzień Patriotyczny zakończy się 5 maja, kiedy to, o godz.15:00 rozpocznie się rywalizacja w zawodach strzeleckich w konkurencji karabinka sportowego oraz broni pneumatycznej organizowanych na strzelnicy bartoszyckiego „Mechaniaka”.