Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

  • Zapytanie ofertowe

    Zapytanie ofertowe z dnia 12.06.2024r.     ZAPYTANIE OFERTOWE na dzierżawę palcu w Parku Elizabeth w Bartoszycach z kompleksową obsługą stoisk gastronomiczno – handlowych…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

27 maja 2021

Bartoszyckie Lato Artystyczne – otwarcie sezonu

Wracamy na scenę letnią Bartoszyckiego Domu Kultury. Już w pierwszy weekend czerwca ruszamy z Bartoszyckim Latem Artystycznym! Wydarzenie zainauguruje cykl wakacyjnych imprez artystycznych na bartoszyckiej starówce.
W sobotę 5 czerwca o godzinie 18:00 dla najmłodszych widzów przygotowaliśmy muzyczne show prezentowane przez Centrum Uśmiechu, a o 20:00 zapraszamy na koncert zespołu Babsztyl. 6 czerwca o godzinie 19:00 zagra zespół Horpyna.

O Artystach:
CENTRUM UŚMIECHU – FABRYKA HITÓW DLA DZIECI!
Wcale nie tak dawno temu, bo w 2002 roku, nie za górami ani lasami, lecz tu – w Polsce – powstał zespół, którego hity takie jak “Gruszka” czy “Olimpaida w Jarzynowie” śpiewają dzieci w całym kraju. W swoim dorobku mamy kilka programów estradowych: “W krainie Brzechwy i Tuwima”, “Fruktaki zdrowia smaki”, “Na zimowy czas”, “Bezpiecznie na drodze” oraz najnowszy “Owocowo i sportowo”. Nasze bogate doświadczenie artystyczne: 6. płyt (“Na straganie Pana Brzechwy”,”Lokomotywa Pana Tuwima”, “Rozśpiewane Bajki Brzechwy i Tuwima”, “Centrum Uśmiechu dla dzieci”, ” Fruktaki”, “Centrum Uśmiechu na każdy dzień”), nakręciliśmy 6. teledysków, a nasze utwory znajdują się na wielu składankach płytowych dla dzieci. Mamy za sobą ponad 700 koncertów. Występowaliśmy na największych i najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju, m.in: Trasa Lata z Radiem, Mamy Maj z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacjach, a także w Sali Kongresowej, na deskach Amfiteatru w Opolu czy w Klubie Stodoła.

 

Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w festiwalach i przeglądach studenckich zaaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki “W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. “Szykuj się bracie”. Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TVP : “Wideoteka dorosłego Człowieka”, “Od przedszkola do Opola” czy “Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country.
Horpyna to czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata Horpyna ewoluowała od tradycyjnego folku a nawet folkloru przez utwory tradycyjnie grane w stylistyce rocka aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu. Dziś, repertuar Horpyny to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich w których czuje się zadziornego kozackiego ducha…
Podczas imprezy zachowany zostanie obowiązujący reżim sanitarny, a uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.
Serdecznie zapraszamy!