Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

20 lutego 2023

Dzień Kobiet 2023 z BDK

8 marca 2023r. (środa) o godz. 18:00 zapraszamy na recital oraz wystawę malarstwa „Dźwiękiem malowane” autorstwa Zbigniewa Hofmana. Wstęp bezpłatny

Zbigniew Hofman – wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współzałożyciel i lider legendarnej grupy muzycznej Babsztyl.

Owocem 45 lat pracy artystycznej jest 10 płyt z piosenkami artysty i kolegów z zespołu. Liczne nagrania radiowe i telewizyjne na przestrzeni lat przybliżały twórczość zespołu kolejnym pokoleniom fanów. Ogólnopolski debiut to udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1981), zakończony sukcesem – w konkursie na interpretacje zespół zdobył wyróżnienie za wykonanie piosenki „W siną dal”. Otrzymywali liczne nagrody i wyróżnienia w wielu festiwalach muzycznych, na początku związanych z ruchem studenckim.

Zbigniew Hofman i Babsztyl związani są z polską sceną muzyki country, m.in. z Piknikiem Country & Folk w Mrągowie, gdzie rokrocznie na ich pojawienie się czeka wierna publiczność.
Zbigniew Hofman jest współautorem wielu piosenek nagrodzonych w konkursach, min. w prestiżowym plebiscycie „Dyliżanse”. Otrzymał także nagrody indywidualne: Artysta Roku, Wokalista Roku, Zespół Roku. Wydana w 2019 roku płyta „Życie to cud” została uznana za najlepszą płytę Roku.

Drugą, nie mniej ważną pasją pozamuzyczną w życiu Zbigniewa Hofmana jest malarstwo, które towarzyszy mu od wielu lat. Jak sam twierdzi: ”Farba, pędzel, płótno i sztalugi to najlepszy sposób na stres związany z tym, co niesie życie codzienne i praca na scenie. Malarstwo jest dla mnie uzupełnieniem tego czego nie ma w muzyce. Można malować dźwiękiem, ale brakuje koloru. I tu go odnajduję. Cóż, ciągle się uczę, poszukuję siebie. Sprawia mi satysfakcję obserwacja, że wielu ludziom podoba się to, co robię i cieszy mnie fakt, że moje obrazy znajdują nabywców. Wiele prac przekazuję na akcje charytatywne, mogąc choć w ten sposób wspomóc potrzebujących. Na swoim koncie mam wiele wystaw połączonych z moją muzyką, przybliżając w ten sposób obie pasje. Z tego połączenia wziął się tytuł wystawy „Dźwiękiem Malowane” – recital i wystawa malarstwa.”

Serdecznie zapraszamy!