Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

  • Joanna Kondrat – koncert

    Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na koncert Joanny Kondrat, który odbędzie się 2 maja 2024r. o godz. 18:00 na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach.Wstęp bezpłatny!Serd…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

6 lipca 2022

„I Bartoszyckie Spotkania – Zabytki Bartoszyc”

Bartoszyckie Centrum Informacji Turystycznej gościło we wtorek 5 lipca 2022 r. uczestników gry terenowej szlakiem miejskich zabytków. Gra nosiła nazwę „I Bartoszyckie Spotkania – Zabytki Bartoszyc”. Organizatorem wycieczki, będącej pierwszą z cyklu spotkań z przewodnikiem, było działające w naszym mieście Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Herkus Monte.

Pierwszym miejscem w zaplanowanej grze była Brama Lidzbarska, gdzie pracownicy Bartoszyckiego Centrum Informacji Turystycznej przybliżyli uczestnikom historię związaną z mechanizmem zegara znajdującego się na ostatnim piętrze zabytku.

Następnie w ramach spaceru po mieście, w trakcie pogadanek, uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać rebusy związane z Bartoszycami. Przewodnikiem grupy była Pani Danuta Koman, która opowiadała o historii i zabytkach naszego miasta.

Fot. BCIT