Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

  • Piknik rodzinny przeniesiony na 25 czerwca!

    Uwaga Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne zaplanowany na dziś piknik rodzinny nie odbędzie się. Wydarzenie zostało przeniesione na najbliższy wtorek 25 czerwca na g…

Kultura w Bartoszycach

  • Zapytanie ofertowe

    Zapytanie ofertowe z dnia 12.06.2024r.     ZAPYTANIE OFERTOWE na dzierżawę palcu w Parku Elizabeth w Bartoszycach z kompleksową obsługą stoisk gastronomiczno – handlowych…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

22 sierpnia 2023

KRAINA BARCJI

Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz Dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury Kamil Runiewicz zapraszają na VIII Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne „Kraina Barcji”.
Podczas VIII edycji „Krainy Barcji” wystąpi Janusz Radek oraz Lubelska Federacja Bardów.
Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia 2023r. (sobota) o godz. 17:00 na placu Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka).
Wstęp bezpłatny!
Janusz Radek to niekwestionowany król liryki, nie tylko krakowskiej, a także mistrz charakterystycznych i wyjątkowych interpretacji. To także miłośnik sportu, pieszych wędrówek, niepraktykujący historyk i aktywny mąż i tata. Od 30 lat obecny na scenie, na której nie tylko muzyką i unikalnym głosem, ale także inteligentnym dialogiem i pełnym dystansu żartem tworzy wyjątkową i pełną emocji atmosferę. Wydał 9 płyt z czego 3 pokryły się złotem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne. Dzięki muzycznej różnorodności, Januszowi za każdym razem udaje się poruszyć widzów znużonych banałem, zachwycić odbiorców poszukujących oryginalności i świeżości w nowych aranżacjach najbardziej znanych utworów, jak również wzruszyć słuchaczy, którzy w muzyce szukają wyjątkowych emocji i oryginalności.
Lubelska Federacja Bardów – piwnica artystyczna zakorzeniona na Lubelszczyźnie to zespół autorów i kompozytorów działający od 1999 r. Repertuar zespołu to głównie autorskie utwory, ale również własne kompozycje do poezji mistrzów ( m.inn. Karol Wojtyła, Bolesław Leśmian, Jan Kochanowski, Józef Czechowicz) czy autorskie tłumaczenia piosenek twórców takich jak Leonard Cohen czy Bob Dylan. Na swoim koncie ma 12 wydanych płyt, a premiera następnej „Nowe piosenki w Teatrze Starym” odbędzie się już w listopadzie 2023 roku. Skład grupy tworzą laureaci wielu festiwali i konkursów piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Od prawie 25 lat nieprzerwanie koncertuje w Polsce ale również za granicą kraju, zagrała między innymi w Londynie, Nowym Jorku, Lwowie, czy Dublinie.
Serdecznie zapraszamy!
Mecenas wydarzenia: PZU Powszechny Zakład Ubezpieczeń
Organizator: Bartoszycki Dom Kultury, Bartoszyce – Miasto 3 Kultur
Współorganizator: Fundacja Polacy Polakom
Wsparcie: Andrzej Śliwka – Wiceminister Aktywów Państwowych #AndrzejŚliwka