Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

17 kwietnia 2013

Międzynarodowe Targi Turystyki w Gdańsku 2013

300 wystawców z 10 krajów wzięło udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Gdańsku. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy było funkcjonowanie Małego Ruchu Granicznego, który skutecznie zwiększa wymianę turystyczną pomiędzy Polską i Rosją. Z tego powodu specjalnymi gośćmi targów zza wschodniej granicy byli przedstawiciele z Kaliningradu i Nowgorodu

Bartoszyce z racji swojego przygranicznego położenia z Obwodem Kaliningradzkim, jak co roku skorzystały z okazji do zaprezentowania swojej oferty na wspólnym stoisku gmin należących do Stowarzyszenia Euroregionu Bałtyk. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, padały liczne pytania o historię miasta, znajdujące się w regionie zabytki i gospodarstwa agroturystyczne. Stoisko Bartoszyc przygotowali pracownicy Gminnego Centrum Informacji wspólnie z Nadleśnictwem Bartoszyce, które bardzo chętnie włącza się we wszystkie akcje promocyjne miasta i regionu. Nadleśnictwo Bartoszyce wsparło wyjazd naszej ekipy dostarczając nam zestaw materiałów promocyjnych, oraz dbając o logistykę naszego wyjazdu. Umundurowany leśnik towarzyszył nam również podczas targów prezentując zwiedzającym urokliwe zakątki naszego regionu. Leśnik oraz śpiew ptaków puszczany z głośników skutecznie przyciągały uwagę odwiedzających targi gości.

Nasz udział w targach wykorzystany został przede wszystkim do promocji zbliżających się kilku bartoszyckich wydarzeń, jakimi są Międzynarodowe Dni Regionu Bartoszyce, Mistrzostwa Polski Północno-Wschodniej Pływadeł, Drugie Życie Rower oraz II Jarmark Rękodzieła.
Na targach promowały się również takie miasta jak: Elbląg, Pieniężno, Tolkmicko, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Pruszcz Gdański.

Nowością na targach w tym roku była strefa kultury, w której zaprezentował się m.in. gdański Teatr Szekspirowski. W ramach targów odbył się także po raz kolejny Salon Sportu i Rekreacji Activity Expo 2013, którego celem jest promocja aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.

Wśród wystawców najliczniejszą grupę stanowiły biura podróży, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, regiony turystyczne oraz miasta z Polski i zagranicy. W Gdańsku zaprezentowały się państwa m.in.: Turcja, Włochy, Chorwacja, Rosja, Egipt, Niemcy, Indonezja. Swoje oferty przedstawili też polskie regiony, m.in.: Wielkopolska, Pomorze, Kaszuby, Nowosądecczyzna.

Gdańskie Targi Turystyczne każdego roku odwiedza ok. 10 tys. osób. Ponad połowę wszystkich odwiedzających stanowią przedstawiciele branży turystycznej; pozostali to mieszkańcy Pomorza i Trójmiasta, którzy szukają na targach ciekawej oferty na nadchodzące wakacje.
Bardzo ważna kwestią jest samo wzięcie udziału w targach- wśród wystawców panuje ogólna opinia „nie ma cię na targach to znaczy, że nie ma Cię na mapie turystycznej kraju”.

Zobacz Wiedo Relację

Zdjęcia