Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

17 sierpnia 2021

Piknik Pełen Kultury Ludowej

Fundacja Polacy Polakom oraz Bartoszycki Dom Kultury serdecznie zapraszają na Piknik Pełen Kultury Ludowej który odbędzie się 19 sierpnia (czwartek) 2021 o godz. 18:00 na Placu Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W programie:
18:00 – otwarcie wystawy
18:30 – koncert zespołu ludowego Kalina – zaprezentowane zostaną piosenki opowiadające o Warmii i Mazurach a także inne znane polskie przyśpiewki ludowe.

O Fundacji Polacy Polakom:
Fundacja Polacy Polakom jest młodą organizacją skupiającą wokół siebie osoby zaangażowane w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Powstała z potrzeby podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji, budowania wspólnoty lokalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości wspólnotowej, obywatelskiej i kulturowej. Ponieważ duża część naszych członków i sympatyków wywodzi się z Bartoszyc i okolic – to tu chcemy kierować swoje działania na rzecz rozwoju i edukacji społeczeństwa
Historia regionu Prus Dolnych stanowi bogatą spuściznę kulturową. Składa się na nią zarówno architektura – domy, pałace, dwory, budowle sakralne , budynki gospodarcze, krzyże, kapliczki, ale też podania, pieśni, tańce, czy też osiągnięcia sztuki kulinarnej. Chcemy zaktywizować zwłaszcza młode pokolenia w różne działania, mające korzystny wpływ na ochronę i popularyzację dziedzictwa kulturowego. A na najbliższym spotkaniu 19 sierpnia przypomnieć i pokazać jego część na wystawie, wykładzie i koncercie.

Podczas imprezy zachowany zostanie obowiązujący reżim sanitarny, a uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.