Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

19 kwietnia 2023

Siatkarskie święto w Bartoszycach coraz bliżej

Przed nami kolejne duże wydarzenie w Bartoszycach! W dniach 27-30 kwietnia br. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Młodziczek w Siatkówce.

To nie pierwszy raz, kiedy piłka siatkowa w najlepszym młodzieżowym wydaniu zawita do naszego miasta. Przypomnijmy, że Bartoszyce już dwukrotnie były gospodarzem finałowych turniejów mistrzostw Polski. Oba odbyły się w 2022 r., a o medale w hali widowiskowo-sportowej walczyły wówczas drużyny młodzików oraz juniorów.

Teraz w Bartoszycach czas na żeńską rywalizację. O tytuł najlepszej drużyny w kraju powalczy osiem zespołów. Wszystkie przeszły kolejne szczeble eliminacji, od rozgrywek wojewódzkich zaczynając, na ćwierćfinałach i półfinałach etapu centralnego kończąc. Gęste sito kwalifikacji gwarantuje odpowiednio wysoki poziom rozgrywek finałowych.

W turnieju finałowym zagrają, grupa I: Joker Świecie, Sparta Warszawa, Atena Kaman Warszawa, Energa MKS Kalisz; grupa II: SMS Solna Wieliczka, Sandecja Dunajec Nowy Sącz, Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, Enea Energetyk Poznań.

Emocji na boisku nie zabraknie. Liczymy, że udzielą się one również kibicom, którzy jak zawsze licznie wypełnią widownię bartoszyckiej hali i których już teraz serdecznie zapraszamy na ten czterodniowy turniej. Szczegółowy harmonogram wkrótce.