Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

19 czerwca 2023

Bartoszyce uczestniczą w XIV Festiwalu Miast Cittaslow – Orneta 16 – 17 czerwiec 2023r.

Dwa lata temu to Bartoszyce były organizatorem Festiwalu Miast Cittaslow. W tym roku zaszczyt przygotowania tego święta przypadł Ornecie.
W piątek 16 czerwca br. o godz. 15 przy ratuszu rozpoczęło się oficjalne otwarcie Festiwalu Cittaslow oraz Dni Ornety. Zaproszone miasta przeszły ulicami w Paradzie Ślimaka. Większość uczestników miała ze sobą kolorowe transparenty z nazwą miasta oraz grafiką.
Natomiast w sobotę 17 czerwca br. na placu przy Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej odbyły się występy artystyczne oraz jarmark, podczas którego miasta-członkowie sieci Cittaslow prezentowały swoje stoiska promocyjne.
W przygotowaniu bartoszyckiego transparentu, jak i stoiska pomógł nam Środowiskowy Dom Samopomocy. Nasze stoisko było kolorowe, atrakcyjne, przyciągające wzrok uczestników, a także przybyłych gości. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Miasto Bartoszyce należy do sieci miast Cittaslow od 2015 r. W całej Polsce w sieci zrzeszonych jest 36 miast, z czego 27 to miejscowości z Warmii i Mazur. Charakterystyczną cechą miast Cittaslow jest m.in. rozwijanie tradycji gościnności.