Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

  • Piknik rodzinny przeniesiony na 25 czerwca!

    Uwaga Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne zaplanowany na dziś piknik rodzinny nie odbędzie się. Wydarzenie zostało przeniesione na najbliższy wtorek 25 czerwca na g…

Kultura w Bartoszycach

  • Zapytanie ofertowe

    Zapytanie ofertowe z dnia 12.06.2024r.     ZAPYTANIE OFERTOWE na dzierżawę palcu w Parku Elizabeth w Bartoszycach z kompleksową obsługą stoisk gastronomiczno – handlowych…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

23 sierpnia 2022

Ewa Błaszczyk i Jacek Wójcicki gośćmi kolejnej edycji Krainy Barcji

Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz Dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury Kamil Runiewicz zapraszają na VII Bartoszyckie Spotkania Poetycko-Muzyczne Kraina Barcji.  Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2022 r. o godz. 18 na placu Konstytucji 3 Maja (starówka).

Tegoroczną edycję uświetnią wyjątkowi goście: Ewa Błaszczyk wraz z Andrzejem „E-moll” Kowalczykiem oraz Jacek Wójcicki. Wstęp bezpłatny!

Ewa Błaszczyk i Andrzej „E-moll” Kowalczyk

Niby tylko dwie osoby, ale to również osoby, które swoje życie poświęciły ideom budowy klinik: „Budzik” – dedykowanej osobom w śpiączce oraz „Domu Muzyki” – pierwszego w Europie Integracyjnego Domu Pracy Twórczej dedykowanemu osobom z niepełnosprawnościami. Agnieszka Osiecka, Jacek Keyff, Ryszard Riedel to autorzy tekstów, którzy stali się kanwą recitalu Ewy Błaszczyk pt. „Pozwól mi spróbować jeszcze raz…”. Zapraszamy na koncert, którego utwory stanowią część wspomnianego recitalu, w wykonaniu osobowości scenicznych nie traktujących siebie jako konkurencji w każdym calu już ponad 20 lat.

Jacek Wójcicki
Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie. Z łatwością porusza się po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. „Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” – tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.