Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 8:00 - 16:00
sobota: nieczynne
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

  • POP OPERA – Od opery do musicalu

    Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali wykonane na żywo przez wyjątkowy band. Bartoszycki Dom Kultury 1 grudnia 2024r…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

5 kwietnia 2022

Grupa przewodników odwiedziła Bartoszyce

Dnia 26 marca 2022 roku rozpoczęliśmy sezon turystyczny. To właśnie tego dnia na zaproszenie Pani Danuty Koman, przewodnika terenowego po Warmii i Mazurach Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej (PTTK), blisko 40 przewodników z oddziału kętrzyńskiego, w ramach wyjazdu szkoleniowego odwiedziło Bartoszyce. Przewodnicy zwiedzili odrestaurowane w 2020 roku zabytkowe budowle m. in. Kościół św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej, a także Bramę Lidzbarską, która jeszcze rok temu pozostawała niedostępna dla odwiedzających. Od kwietnia 2021 roku w Bramie Lidzbarskiej mieści się Bartoszyckie Centrum Informacji Turystycznej. Dzięki temu można zwiedzić bramę, zapoznać się z jej historią, a także zobaczyć zabytkowy mechanizm zegara, który znajduje się na ostatnim piętrze Bramy Lidzbarskiej.  Okazuje się, że chętnych do odwiedzania jest bardzo dużo.

Wyżej wymienione obiekty  przeszły gruntową modernizację, zmieniając swoje oblicze, co nie uszło uwadze gości. To, co mieszkańcom może wydawać się tu zwykłe dla miłośnika historii może okazać się unikatem w skali województwa. Samorząd podejmuje spory wysiłek, by ratować istniejące w mieście zabytki, aby wykorzystać ich potencjał.

Z uwagą i zaciekawieniem goście wysłuchali historii miasta i zabytków, a w bramie historię powstania mechanizmu zegara z 1921roku. Kolejne takie spotkanie odbędzie się 7 maja.

Fot. Telewizja Kablowa BART-SAT