Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

 • Joanna Kondrat – koncert

  Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na koncert Joanny Kondrat, który odbędzie się 2 maja 2024r. o godz. 18:00 na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach.Wstęp bezpłatny!Serd…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

3 marca 2014

Plebiscyt Kobieta Niezwykła 2013

Plebiscyt Kobieta Niezwykła Roku 2013. Plebiscyt powstał z myślą o promowaniu operatywnych, aktywnych pań. Chcieliśmy przy tym pokazać, że dookoła nas jest wiele wyjątkowych kobiet, które znakomicie spełniają się w swoich zawodach, pasjach, działalności społecznej.

W tym roku Plebiscyt organizujemy wspólnie z gazetą Goniec Bartoszycki oraz Hotelem Bartis.

W pierwszej edycji zwyciężyła Aneta Jagiełło, a rok temu Katarzyna Świtaj. Plebiscyt zapowiada się ekscytująco — wśród nominowanych jest wiele niesamowitych pań, a wielka gala wręczenia nagród odbędzie się 7 marca w hotelu Bartis w Bartoszycach, co gwarantuje sympatyczna i profesjonalna zabawę.

Wszystkie panie, które prezentujemy, mogą i powinny czuć się wyjątkowo. Wasza działalność, drogie Panie, została zauważona. Gratulujemy więc już teraz wielkiego sukcesu i znalezienia się w gronie nominowanych.
Przepraszamy też wszystkie aktywne, ale nie wytypowane kobiety z naszego regionu. Nasz plebiscyt będzie cykliczny, dlatego każda z Was zostanie zauważona i doceniona w przyszłości.

Kandydatki do tegorocznej edycji nominowała kapituła w składzie

 • Zygmunt Pampuch, nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce
 • Katarzyna Świtaj (ubiegłoroczna Kobieta Niezwykła)
 • Waldemar Mazur, przedsiębiorca z Bartoszyc
 • Krzysztof Plaziński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach
 • Jerzy Szostak, komendant Straży Miejskiej
 • Jan Korzeniewski, przedsiębiorca z gminy Bartoszyce
 • Wiesław Kaczerski, przedsiębiorca, sołtys Krawczyk
 • Rafał Krześcijański, UM Bartoszyce
 • Tomasz Miroński, redaktor naczelny Gońca Bartoszyckiego

Zasady głosowania

Głosujemy poprzez SMS oraz na kuponach, które będziemy drukować w „Gońcu Bartoszyckim”.

Koniec głosowania w środę 5 marca o godz. 23,59

Jak głosować w plebiscycie „Kobieta Niezwykła”? Na panie nominowane w naszym plebiscycie można głosować, wysyłając SMS na numer na 7148 (1 zł +vat) o treści GB.KN.X, gdzie X to numer przyporządkowany do danej kobiety.

Lista kandydatek

1. Anna Osowska – Inicjatorka pierwszej w powiecie bartoszyckim Szkoły Cukrzycy. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Pacjenci z Sępopola z dumą mówią o niej „nasza pani doktor”.

 Pani Ania z powodzeniem realizuje się jako pisarka i dziennikarka. Jej książka „W cieniu papierówki” opisuje „cud zwyczajności” życia w naszej małej ojczyźnie – Natangii i Barcji.

2. Ewa Kozieł – Tak skromna, że bardzo wahała się czy zgodzić się na udział w plebiscycie. Z oddaniem wspiera porzucone zwierzęta. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody „Azyl”.

3. Wioletta Poddenek — z zaangażowaniem działa w Stowarzyszeniu Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce „Herkus” z Osieki. Nieodpłatnie napisała projekt unijny, dzięki któremu powstał w Rodnowie Punkt Przedszkolny o sympatycznej nazwie „Kubuś”.

4. Marzena Bromirska — z oddaniem zajmuje się problemami diabetyków z Bartoszyc. Lekarz z powołania. Ceniona przez pacjentów, bo zawsze z cierpliwością i uśmiechem podchodzi do ich problemów.

5. Bogumiła Metz – społeczniczka z Krawczyk. Przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Gminy Bartoszyce. Kobieta całym sercem oddana miejscowości Krawczyki.

6. Marzanna Hercer – Pani Marzena, gdy kończy pracę zawodową angażuje się w życie kulturalne swojego sołectwa. Dzieciom z Łabędnika organizuje zabawy edukacyjne, pokazuje pożyteczne formy spędzania wolnego czasu.

7. Grażyna Baranowska — trenerka siatkówki. Od wielu lat trenowane przez nią drużyny dziewcząt sięgają po medale mistrzostw województwa, grają w mistrzostwach Polski. Kobieta całym sercem oddana sprawom sportu.

8. Bożena Misiarz – „świeża krew” w zarządzie Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kobieta zaangażowana i rozważna. Jak w coś się angażuje, to z całego serca. Dostrzegła piękno zieleni miejskiej Bartoszyc i z powodzeniem ją popularyzuje.

9. Dominika Grykin – harcerka z bartoszyckiego hufca ZHP. Zawsze skora do pomocy innym. Ogromnie angażuje się w organizacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bartoszycach. Dzięki takim osobom widać, że bartoszyczanie maja dobre serca i chętnie wspierają WOŚP.

10. Małgorzata Sanajko – działa w „Nowatorskim Ośrodku Rozwoju Artystycznego” czyli stowarzyszeniu NORA. Organizacja znacząco wpisała się w życie kulturalno-społeczne młodych mieszkańców Bartoszyc. Pani Małgorzata jest zaangażowana w projekty, dzięki którym wielu młodych mieszkańców powiatu bartoszyckiego widzi perspektywę na rozwój i samorealizację w powiecie bartoszyckim. A wszystko za pieniądze z Unii Europejskiej.

11. Helena Janowicz — była pracownica nieistniejącego pegeeru, od zawsze kochająca zwierzęta. Dzisiaj wegetuje jak setki jej podobnych. Bezinteresownie opiekuje się ponad dwudziestką psów i trzydziestką kotów. Każdy z nich to oddzielny dramat, wobec którego nie potrafiła przejść obojętnie. Zdejmowała psy powieszone na płotach, przywiązane w lesie, zbierała szczeniaki pełzające po łąkach — płaczące z głodu i zimna, psy zawieszone w workach na drzewach.

12. Katarzyna Basak – Dyrektorka Bartoszyckiego Domu Kultury. Przywróciła blask placówce, którą zarządza. Przeprowadziłą niezbędne remonty dachu wnętrza dom kultury.