Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

  • Przegląd miejskich inwestycji

    19 lipca br. odbyły się rady budowy inwestycji realizowanych obecnie na terenie naszego miasta. W spotkaniach udział wzięli Burmistrz Miasta Bartoszyce Wiesław Kurach wra…

Kultura w Bartoszycach

  • VI Festiwal Trzech Kultur

    VI Festiwal Trzech Kultur już 3 sierpnia 2024r. w Bartoszycach Serdecznie zapraszamy na VI Festiwal Trzech Kultur, który odbędzie się 3 sierpnia 2024r. o godz. 18:00 na P…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

15 lutego 2013

Plebiscyt kobieta niezwykła regionu bartoszyckiego

Kobieta niezwykła

Ruszył drugi już plebiscyt na kobietę niezwykłą regionu bartoszyckiego organizowany wspólnie przez Urząd Miasta Bartoszyce, Goniec Bartoszycki i Folwark i Pałac Galiny. Plebiscytem chcemy docenić niezwykłe panie z naszego regionu. Kandydatki do tego tytułu wybrała nasza kapituła, a wyniki zostaną ogłoszone 09.03.2013r. podczas Dnia Kobiet w Pałacu i Folwarku Galiny. Będzie wesoło, bo wszystkich zabawiał będzie zabawiał Kabaret Dworski z Lidzbarka Warmińskiego.

W składzie kapituły znaleźli się: Aneta Jagiełło (ubiegłoroczna Kobieta Niezwykła), Zygmunt Pampuch (nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce), Adam Bartnicki (przedsiębiorca z Bartoszyc) Janusz Kloc, Wojciech Szewczyk (przedsiębiorcy z Górowa Iławeckiego, Jerzy Szostak (komendant Straży Miejskiej), Mieczysław Polonis (przedsiębiorca z Sępopola), Jan Korzeniewski (przedsiębiorca z gminy Bartoszyce), Mariusz Sieraj, Andrzej Grabowski, Tomasz Miroński (dziennikarze).

Wszystkie panie, które dziś prezentujemy, mogą i powinny czuć się wyjątkowo. Już są zwycięzcami. Wasza działalność, drogie Panie, została zauważona. Gratulujemy, więc już teraz wielkiego sukcesu i znalezienia się w gronie nominowanych.

Jednocześnie przepraszamy też wszystkie aktywne, ale niewytypowane kobiety z naszego powiatu. Nasz plebiscyt będzie cykliczny, dlatego każda z Was zostanie zauważona i doceniona w przyszłości.

Nasz plebiscyt powstał z myślą o promowaniu operatywnych, aktywnych pań. Chcieliśmy pokazać, że dookoła nas jest wiele wyjątkowych kobiet, które znakomicie spełniają się w swoich zawodach, pasjach, działalności społecznej.

Zasady głosowania

Żeby oddać głos należy wysłać SMS o treści GB.KN.X, gdzie X oznacza numer przypisany kandydatce, na numer 7148. Koszt jednej wiadomości to 1,23 brutto. Głosować można do 8 marca, do g. 23.59.

Lista kandydatek

1. Krystyna Końska — aktywnie działa w Bartoszyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Bardzo skromna. Od lat bezinteresownie organizuje wolny czas dzieciom z Bartoszyc. Współpracuje z domem dziecka.

2. Wioletta Poddenek — społeczniczka, z zaangażowaniem działa w Stowarzyszeniu Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce „Herkus” z Osieki.

3. Krystyna Hołody — społeczniczka całym sercem. Prezes stowarzyszenia obywatelskiego „Nasza wieś — nasza przyszłość” w Kandytach. Wraz z licznym gronem współpracowników spowodowała, że w tej niewielkiej miejscowości pojawiła się kultura przez duże „K”.

4. Helena Janowicz — była pracownica nieistniejącego pegeeru, od zawsze kochająca zwierzęta. Dzisiaj wegetuje jak setki jej podobnych. Bezinteresownie opiekuje się ponad dwudziestką psów i trzydziestką kotów. Każdy z nich to oddzielny dramat, wobec którego nie potrafiła przejść obojętnie. Zdejmowała psy powieszone na płotach, przywiązane w lesie, zbierała szczeniaki pełzające po łąkach — płaczące z głodu i zimna, psy zawieszone w workach na drzewach.

5. Irena Sawicka — od kilkunastu lat, mimo przeciwności, „ożywia” Łynę. Prezes stowarzyszenia „Ożywić Łynę”. Organizatorka wielu imprez na Łynie, w tym „Spływów Papieskich”. Chce stworzenia przyszłościowej wizji „regionu nad Łyną”, żeby wykorzystać potencjał tkwiący w tej rzece.

6. Agnieszka Kobryń — wspólnie z trzema innymi członkiniami rad rodziców przy bisztyneckiech szkołach zorganizowała trzy bale charytatywne pod hasłem „Dar Serca” z których dochód przeznaczony był na pomoc chorym dzieciom z gminy Bisztynek. Bardzo aktywna była po gradobiciu jakie spotkało Bisztynek w lipcu 2012 roku.

7. Katarzyna Świtaj — niesamowita miłośniczka zwierząt. Jako lekarz weterynarii nie pracuje tylko w godzinach przyjęć swojej lecznicy. Często bezinteresownie niesie pomoc czworonogom niemal o każdej porze dnia i nocy. Działa w stowarzyszeniu „Azyl”.

8. Elżbieta Kordyś — bardzo zaangażowana w działalność Honorowego Klubu Dawców Krwi przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Bartoszycach. Z wielkim rozmachem organizowała zbiórkę funduszy na leczenie małej Gabrysi z Bartoszyc.

9. Krystyna Sienkiewicz — od wielu lat działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Kandytach. Wszędzie jej pełno. Organizuje kursy kulinarne, zabawy, wspaniale integruje kandycką społeczność.

10. Janina Lesiak — „dusza” Dwórzna, małej miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Robi co może, żeby tam coś się działo. Wszystko bez wyrachowania, społecznie i co najważniejsze, z uśmiechem.

11. Urszula Kruszewska — gdzie tylko może promuje gminę i miasto Sępopol. Od lat śpiewa w zespole „Warmianki Sępopolskie”. Społecznie działa w sołectwie Turcz.

 12. Edyta Łaniewska — na co dzień ułożona urzędniczka urzędu skarbowego. Po godzinach społeczna działaczka i zawodniczka drużyny siatkarskiej Bartoszki. Klub promuje Bartoszyce w województwie warmińsko-mazurskim.

13. Dorota Jędrach — społecznie działa we Lwowcu w gminie Sępopol. Integruje miejscową społeczność. Zaangażowała się w działalność świetlicy wiejskiej, która teraz jest wyremontowana i wyposażona.

14. Jadwiga Piluk— od wielu lat działa w Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej Bartoszyc i Okolic. Z wielkim zaangażowaniem koordynuje pomoc z Niemiec, która płynie do bartoszyckiego szpitala oraz potrzebujących mieszkańców powiatu.

Start: 15 lutego 2013 08:00

Koniec: 9 marca 2013 18:00

Koszt: 25 zł

Organizator: UM Bartoszyce, Pałac i Folwark Galiny, Goniec Bartoszycki
Telefon: 89 761 21 67
Miejsce: Pałac i folwark Galiny
Galiny 110, 11-200 Bartoszyce