Burmistrz Miasta Bartoszyce informuje, że na tablicy ogłoszeń Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Bartoszyce (II piętro) oraz na str…
Z Tik Toka wprost na prawdziwą scenę!To historia Klaudii Klimczyk, czyli Mamy Na Obrotach, która najpierw podbiła serca milionów osób w internecie, a potem przekuła to w…
Error: Feed has an error or is not valid.
Numery telefonów dla dzwoniących
Z polski - 801 888 844 Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00
E-mail: Wyślij e-mail
Skype:
Dla kogo:
Projekt skierowany jest do firm, które odczuwają negatywne skutki spowolnienia gospodarczego i chcą skorzystać z pakietu usług doradczo-szkoleniowych w ramach projektu ISR. W trakcie 2-etapowej rekrutacji, PARP wybierze aż 110 firm, które chcą poprawić swoją sytuację finansowo-ekonomiczną – w tym 3 mikro, 8 małych, 59 średnich oraz 40 dużych przedsiębiorstw.
Pakiet usług dla firmy obejmuje:
Zasady rekrutacji:
Nabór będzie trwać ponad 8 tygodni, tj. od 3. września 2012 r. do 31 października 2012 r., przy czym formularze aplikacyjne muszą zostać złożone najpóźniej 14. października br. Zgłoszenie firmy do projektu jest możliwe wyłącznie poprzez aplikację on-line, a formularz aplikacyjny jest udostępniony na stronie projektu www.isr.parp.gov.pl tylko w czasie naboru.
Kryteria formalne:
Kandydujący do programu przedsiębiorca powinien posiadać siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, nie może spełniać definicji „przedsiębiorcy zagrożonego” oraz powinien wypełnić jeden z poniższych warunków:
lub
Koszt:
Usługi realizowane są w ramach pomocy de minimis i są bezpłatne. Przedsiębiorca, który przekroczył limit tej pomocy publicznej, może wziąć udział w projekcie wnosząc częściową odpłatność.
Projekt ISR jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Tym razem większą szansę udziału w projekcie ISR otrzymają właściciele firm, które zgodnie
z wynikami raportów Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej (MSAP) i PARP, najdotkliwiej odczuwają recesję oraz przedsiębiorstwa posiadające struktury organizacyjne w regionach, w których wg danych GUS opublikowanych w lipcu br. została odnotowana najwyższa stopa bezrobocia, tj. w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, podkarpackim lub świętokrzyskim. Zgodnie z decyzją PARP, preferencyjne punkty na liście rankingowej firm aplikujących do projektu zostaną przyznane przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą określoną w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) w sektorach: produkcyjnym (produkcja napojów, komputerów i wyrobów elektronicznych, optycznych, urządzeń elektrycznych, sprzętu transportowego), usługowym – roboty budowlane, handlowym – handel detaliczny, handel pojazdami samochodowymi i naprawa pojazdów mechanicznych, a także magazynowanie i działalność wspomagająca transport.
Więcej informacji dotyczących projektu, warunków aplikacji i zakresu pomocy można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.isr.parp.gov.pl oraz pod numerem infolinii 801 700 052.