Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

  • Przegląd miejskich inwestycji

    19 lipca br. odbyły się rady budowy inwestycji realizowanych obecnie na terenie naszego miasta. W spotkaniach udział wzięli Burmistrz Miasta Bartoszyce Wiesław Kurach wra…

Kultura w Bartoszycach

  • VI Festiwal Trzech Kultur

    VI Festiwal Trzech Kultur już 3 sierpnia 2024r. w Bartoszycach Serdecznie zapraszamy na VI Festiwal Trzech Kultur, który odbędzie się 3 sierpnia 2024r. o godz. 18:00 na P…

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

31 sierpnia 2023

Retrospekcja WAMA Film Festival 2023

26 września 2023r. o godz. 17:00 zapraszamy do Bartoszyckiego Domu Kultury na pokazy filmów w ramach Retrospekcja WAMA Film Festival
Wstęp bezpłatny
Film pełnometrażowy:
LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA
Reżyseria: Pawo Choyning Dorji
prod. Dangphu Dingphu: A 3 Pigs Production, Huanxi Media Group
Czas trwania: 110 minut
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu zamierza wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów sprawia, że zaczyna zmieniać zdanie o tym wyjątkowym miejscu.
Festiwale i nagrody: m.in.: Oscary 2022: Najlepszy Film Międzynarodowy (nominacja),
WAMA Film Festival 2022: Grand Prix Konkursu Koprodukcji Filmowych, Nagroda Publiczności
Filmy krótkometrażowe:
MARTWE MAŁŻEŃSTWO
Reżyseria: Michał Toczek
Prod. Szkoła Filmowa w Łodzi
Czas trwania: 19 minut
Słodko-gorzka opowieść o spotkaniu dwójki ludzi w nietypowych okolicznościach. Filip jest mężczyzną w średnim wieku. Pracuje jako zawodowy statysta filmowy, specjalizuje się w rolach martwych ciał. Na planie filmu historycznego poznaje Łucję, która wciela się w rolę martwej kobiety. Kiedy Filip i Łucja leżą na sobie podczas ujęcia, nawiązuje się między nimi relacja.
Festiwale i nagrody: m.in.: WAMA Film Festival 2022: Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich, 2022: Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”) – Nagroda Dziennikarzy, 2022: Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy – Konkurs Polski) – Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
MARTWY PUNKT
Reżyseria: Patrycja Polkowska
Prod. Szkoła Filmowa w Łodzi
Czas trwania: 15 minut
Na zamkniętym osiedlu dochodzi do wypadku. Robert rusza w pościg za obcym, który uciekł z miejsca zdarzenia. Próbując odkryć prawdę, staje przed moralnym wyborem.
Festiwale i nagrody: WAMA Film Festival 2022: Wyróżnienie Honorowe Konkursu Filmów Krótkich, Nominacja do Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy scenariusz”
KIEDY OBRÓCI SIĘ DOM
Reżyseria: Maria Ornaf
Prod. Szkoła Filmowa w Łodzi, koprodukcja Lumisenta
Czas trwania: 28 minut
Trzynastoletnia Ewa żyje w szpagacie emocjonalnym pomiędzy dwiema rodzinami – biologiczną i adopcyjną. Żeby zamknąć w sobie pierwszy dom, musi wymazać przeszłość i zatrzeć traumatyczne wspomnienia. Oczyszczenie pamięci daje przestrzeń na nowy początek.
Festiwale i nagrody: WAMA Film Festiwal 2022: Nagroda Jury Warmii i Mazur, Nagroda im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepszy film”, „Najlepsza reżyseria”, „Najlepszy montaż”