Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

11 stycznia 2023

Rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2022 Roku

Chcesz docenić lokalnych sportowców? Chcesz pokazać im swoje wsparcie? Zagłosuj więc na swoich faworytów w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2022 Roku.

Przez cały rok trenowali w pocie czoła. Nie opuszczali zajęć, by jak najlepiej przygotować się do czekających ich wyzwań. A kiedy już stawali na starcie, niezależnie od osiągniętego wyniku, zawsze dawali z siebie wszystko.

Teraz można im za to podziękować. Jak? Oddając głos na swoich faworytów w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2022 roku. Jego organizatorem jest redakcja „Nowin Północnych”, współorganizatorem Urząd Miasta Bartoszyce, a całe wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Bartoszyce Piotra Petrykowskiego.

Lista zgłoszonych sportowców liczy aż 29 nazwisk. To z nich wybrana zostanie dziesiątka najpopularniejszych zawodników. Wśród kandydatów znaleźć można i doświadczonych bartoszyckich atletów, dobrze znanych na krajowych, a nawet międzynarodowych arenach, ale też takich, którzy są dopiero na początku swojej sportowej drogi, jednak już teraz można nagrodzić ich zapał i ogromne zaangażowanie.

Termin zakończenia głosowania to 6 lutego br. Wyniki poznamy w piątek 17 lutego br. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w ramach obchodów 691. Urodzin Miasta Bartoszyce.

Najważniejsze informacje dotyczące głosowania:

  • głosować można wysyłając sms na numer 7148,
  • w treści należy wpisać kod NPS.X, gdzie X oznacza numer poszczególnego kandydata,
  • koszt jednego sms-a to 1,23 zł brutto,
  • głosowanie trwa do 6 lutego 2023 r., do godz. 23:59:59,
  • z poszczególnego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę sms-ów.

 

Lista kandydatów

1.Adam Binięda (rajdy samochodowe)

Jako pilot kierowcy Bartłomieja Grabowskiego mistrz Polski Dacia Duster Motrio Cup, wicemistrz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (tytuł mistrzowski w rajdach asfaltowych i wicemistrzowski w szutrowych), rajdowy wicemistrz Polski w klasie 2, 3. miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych (klasa T2), rajdowy mistrz Słowacki w klasyfikacji generalnej oraz klasie 2, zdobywca Pucharu Strefy Europy Centralnej.

2. Laila Castalano (kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwon-do)

Wicemistrzyni świata kadetów, mistrzyni Polski w tej samej kategorii wiekowej.

3. Aleksandra Cieślak (siatkówka, UKS Olimp)

Wieloletnia zawodniczka bartoszyckiego klubu, grająca na pozycji przyjmującej. W sezonie 2022/2023 występuje z drużyną w rozgrywkach ligi wojewódzkiej kadetek. W Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego wraz z drużyną LO Bartoszyce dotarła do półfinałów rozgrywek.

4. Aleksander Dąbkowski (piłka nożna, UKS Legia Bart)

Wszechstronnie usposobiony zawodnik drużyny trampkarza, z predyspozycjami ofensywnymi. W minionym roku, po wielu konsultacjach, jako jedyny z powiatu bartoszyckiego dostał się do kadry województwa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w swojej kategorii wiekowej.

5. Nikola Jankowska (piłka ręczna, UKS Jedynka)

Powołana na zgrupowanie kadry narodowej juniorek młodszych, dwukrotnie powołana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na letnie zgrupowania Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej, powoływana do kadry wojewódzkiej młodziczek przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2023 r., najlepsza strzelczyni ligi wojewódzkiej młodziczek, dwukrotna mistrzyni województwa Szkolnego Związku Sportowego.

6. Jan Klimaszewski (kolarstwo, UKS Przyjaźń)

Uczestnik Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, regularnie i z zaangażowaniem bierze udział w treningach, uczestnik programu Erasmus+sport, podczas którego był na wymianie we Francji, gdzie doskonalił technikę jazdy na rowerze oraz pogłębiał wiedzę z zakresu przepisów antydopingowych.

7. Dawid Klimek (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Zwycięzca konkurencji kumite (walki) podczas turniejów w Sępopolu i Ełku, zajmował drugie miejsca podczas Klubowego Grand Prix Mazowsza, ogólnopolskiego turnieju w Starachowicach, był trzeci w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

8. Gabriela Klimuk (piłka ręczna, Bartoszyckie Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka)

Podstawowa zawodniczka drużyny grającej w Warmińsko-Mazurskiej Lidze Wojewódzkiej Dziewcząt (gr. młodsza), czołowa strzelczyni tych rozgrywek, wyróżniająca się stuprocentową frekwencją na treningach.

9. Mikołaj Kuma (lekka atletyka, UKS Jedynka)

Wicemistrz województwa w biegu na 600 m, 4. miejsce w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych na 2000 m, zwycięzca Biegu Bartów na 4000 m oraz Biegu Ślimaka na 1000 m, 2. miejsce podczas Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w biegu na 600 m.

10. Michał Kuźniak (sporty walki, Bartoszycka Szkoła Taekwon-do)

Mistrz Polski Służb Mundurowych w kickboxingu, brązowy medalista Młodziezowych Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.

11. Amelia Ledochowicz (piłka ręczna, UKS Jedynka)

Czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, dwukrotna mistrzyni województwa WMSZS, zwyciężczyni ligi wojewódzkiej w kat. dziewcząt starszych oraz najlepsza zawodniczka w klasyfikacji strzelczyń, powoływana na konsultacje szkoleniowe kadry wojewódzkiej młodziczek przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2023 r. oraz na konsultacje makroregionu przez Ośrodek Piłki Ręcznej w Brodnicy.

12. Jan Ławrynowicz (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Pierwsze miejsce podczas IX Turnieju Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, drugie miejsce podczas klubowego Grand Prix Mazowsza w Karate w Radzyminie.

13. Olaf Łukasik (piłka nożna, UKS Legia Bart)

Wyróżniający się, perspektywiczny i bardzo pracowity zawodnik drużyny orlików.

14. Marek Makarewicz (sporty siłowe, MLKS Siła)

Wicemistrz świata federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc, zwycięzca otwartych mistrzostw Szwecji w wyciskaniu sztangi leżąc oraz w martwym ciągu, mistrz Polski XPC w wyciskaniu sztangi leżąc.

15. Krzysztof Mandziak (sporty siłowe, MLKS Siła)

Wicemistrz świata federacji GPC, mistrz Polski XPC (oba tytuły w wyciskaniu sztangi leżąc).

16. Jan Melnyczok (biegi, Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny)

Brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Masters w biegu na 1500 m.

17. Bartosz Mihal (piłka nożna, UKS Legia Bart)

Wyróżniający się, perspektywiczny i bardzo pracowity zawodnik drużyny żaków.

18. Amelia Morawska (siatkówka, UKS Olimp)

Wieloletnia zawodniczka bartoszyckiego klubu, grająca na pozycji libero. W sezonie 2022/2023 występuje z drużyną w rozgrywkach ligi wojewódzkiej kadetek. W Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego wraz z drużyną SP nr 7 Bartoszyce dotarła do półfinałów rozgrywek.

19. Andrzej Możejko (piłka ręczna, Bartoszyckie Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka)

Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników II-ligowej drużyny, która po pierwszej części sezonu zajmuje w tabeli 9. miejsce. grający na pozycji skrzydłowego. Podpora zespołu zarówno na boisku, jak i poza nim.

20. Filip Pawłowski (kolarstwo, UKS Przyjaźń)

Uczestnik Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, regularnie i z zaangażowaniem bierze udział w treningach, uczestnik programu Erasmus+sport, podczas którego był na wymianie we Francji, gdzie doskonalił technikę jazdy na rowerze oraz pogłębiał wiedzę z zakresu przepisów antydopingowych.

21. Marika Pleńska (siatkówka, UKS Olimp)

Wieloletnia zawodniczka bartoszyckiego klubu, grająca na pozycji rozgrywającej. W sezonie 2022/2023 występuje z drużyną w rozgrywkach ligi wojewódzkiej kadetek. W Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego wraz z drużyną LO Bartoszyce dotarła do półfinałów rozgrywek.

22. Piotr Rynkiewicz (piłka ręczna, SS MDK Pasja)

Bramkarz drużyny juniora i juniora młodszego MDK Bartoszyce. Jego interwencje wiele razy przyczyniły się do zwycięstw zespołu. Mistrz województwa w kategorii juniora młodszego, z którą to drużyną zajął miejsca 17-23 w mistrzostwach Polski. Od sezonu 2022/2023 wypożyczony do II-ligowego BSMS Bartoszyce.

23. Tomasz Stankiewicz (piłka ręczna, Bartoszyckie Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka)

Grający na pozycji bramkarza czołowy zawodnik drużyny, która po pierwszej rundzie zajmuje w tabeli II ligi 9. miejsce. Swoimi interwencjami przyczynił się do zdobycia kilku ważnych punktów.

24. Filip Tokarz (piłka ręczna, SS MDK Pasja)

Najlepszy strzelec ligi wojewódzkiej w sezonie 2021/2022 oraz 2022/2023. Razem z zespołem awansował do rozgrywek centralnych mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Od dwóch lat wypożyczony do II-ligowego BSMS Bartoszyce. W ubiegłym sezonie został najlepszym strzelcem całej ligi. Również w tym sezonie, po pierwszej rundzie, jest na czele klasyfikacji najlepszych strzelców.

25. Adrian Włodarczyk (piłka nożna, MBKS Victoria)

Środkowy pomocnik drużyny, która po rundzie jesiennej jest wiceliderem grupy 1 klasy okręgowej. Nadaje jakości akcji ofensywnych. Choć nie jest napastnikiem, potrafi strzelać bramki i w tym sezonie ma ich już 8. Jest również etatowym wykonawcą rzutów karnych – na razie jego licznik to 12 wykorzystanych „jedenastek” z rzędu, wliczając to poprzedni sezon.

26. Amelia Wojciechowicz (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Członkini kadry narodowej, 5. miejsce w walkach (kumite) podczas Mistrzostw Europy w Karate, 2. miejsce podczas turnieju kwalifikacyjnego do ME, stawała na podium podczas ogólnopolskiego turnieju w Starachowicach (1. Miejsce w walkach, 3. miejsce w kata) oraz Pucharu Wielkich Jezior Mazurskich (3. miejsce w walkach).

27. Wiktor Zwierko (kolarstwo, UKS Przyjaźń)

Uczestnik Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, regularnie i z zaangażowaniem bierze udział w treningach, uczestnik programu Erasmus+sport, podczas którego był na wymianie we Francji, gdzie doskonalił technikę jazdy na rowerze oraz pogłębiał wiedzę z zakresu przepisów antydopingowych.

28. Tomasz Żuralski (sporty motocyklowe, KM Wiraż)

Mistrz Polski w wyścigach supermoto, łączących jazdę po torze asfaltowym oraz terenowym, zwycięzca 7 wyścigów w trakcie sezonu 2022.

29. Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo/triathlon, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych)

Zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, był 3. W Mistrzostwach Polski w Paratriathlonie.