Bartoszyckie CentrumInformacji Turystycznej

poniedziałek – piątek: 7:00 - 18:00
sobota: 7:00 – 15:00
Logo Miasta Bartoszyce

Z miasta
okolic Bartoszyc

Urząd Miasta Bartoszyce

Kultura w Bartoszycach

Sport w Bartoszycach

Error: Feed has an error or is not valid.


My guide aplikacja mobilna do indywidualnego zwiedzania regionu Warmii i Mazur

Ogólnopolska Infolinia Turystyczna

Numery telefonów dla dzwoniących

Z polski - 801 888 844
Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00

E-mail:   Wyślij e-mail

Skype:

8 sierpnia 2023

Ruszyło głosowanie w Bartoszyckim Budżecie Obywatelskim 2023!

W ramach tegorocznej edycji BBO zgłoszonych zostało pięć projektów. Przypomnijmy, że w budżecie na ten cel przeznaczono kwotę 100 tysięcy złotych. Na Państwa głosy czekamy do 15 września 2023 r.

Co trzeba zrobić aby oddać głos? To bardzo proste!

Przypominamy, że głosować mogą wyłącznie mieszkańcy Bartoszyc oddając jeden głos na wybrany przez siebie projekt. Specjalnie przygotowana karta do głosowania dostępna jest do pobrania na naszej stronie internetowej oraz w poniższych punktach. Tam również umieszczone będą urny, do których można wrzucić wypełnioną kartę.

  • Urząd Miasta Bartoszyce ul. Boh. Monte Cassino 1, 11-200 Bartoszyce (sekretariat oraz Wydział Spraw Społecznych, Współpracy i Rozwoju, pok. 24),
  • Bartoszyckie Centrum Informacji Turystycznej (Brama Lidzbarska) w godzinach otwarcia.

Głosować można również w formie elektronicznej poprzez wysłanie skanu wypełnionej karty do głosowania na adres bbo@bartoszyce.pl

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji Bartoszyckiego Budżetu Obywatelskiego dostępne są w regulaminie załączonym poniżej. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel.: (89) 762 98 56 lub (89) 762 98 55.

Zapraszamy również na stronę internetową poświęconą Bartoszyckiemu Budżetowi Obywatelskiemu, na której znajdziecie Państwo informacje o zrealizowanych przedsięwzięciach w ramach poprzednich edycji BBO.

Bartoszycki Budżet Obywatelski 2023 – projekty

BBO 1 – „Dog Park – wybieg dla psów” (teren przy Jeziorku Miejskim ul. Kętrzyńska) – celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom Bartoszyc posiadającym psy wspólną zabawę na profesjonalnie wykonanych obiektach oraz zwiększenie bezpieczeństwa publicznego eliminując przypadki niezgodnego z prawem wypuszczania psów na ulicach oraz terenach do tego nieprzeznaczonych.

Kwota finansowania: 99 842,79 zł
Wnioskodawca: Marek Lidziński


BBO 2 – „Nasze Miejsce – Rewitalizacja i ożywienie Jeziorka Miejskiego, tworząc miejsce spotkań i wypoczynku” – projekt ma na celu służyć wszystkim mieszkańcom miasta, niezależnie od wieku, z naciskiem na młodzież. Rewitalizacja przestrzeni Jeziorka Miejskiego ma się przyczynić do zagospodarowania pustych przestrzeni, poprzez wprowadzenie elementów rekreacyjnych.
Kwota finansowania: 93 150 zł
Wnioskodawca: Stowarzyszenie „My Młodzi” w Bartoszycach


 

BBO 3 – „Czyste Bartoszyce – zakup (co najmniej) 230 koszy ulicznych na śmieci, w tym koszy na śmieci segregowane” – realizacja zaproponowanego projektu przyczyni się do poprawy estetyki Miasta Bartoszyce. Zakupione przedmioty będą służyć ogółowi mieszkańców oraz osobom odwiedzających Bartoszyce.
Kwota finansowania: 100 000 zł
Wnioskodawca: Karol Kapuściński


 

BBO 4 – „Zakup fantomów szkoleniowych na potrzeby edukacji medycznej mieszkańców Bartoszyc” – celem projektu jest edukacja mieszkańców Bartoszyc w zakresie pierwszej pomocy oraz zasad działania służb ratowniczych na miejscu zdarzenia. Szkolenia będą prowadzone w Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach oraz na stanowiskach promocyjnych i otwartych spotkaniach z mieszkańcami miasta.
Kwota finansowania: 57 812,46 zł
Wnioskodawca: Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego Szpital Bartoszyce


 

BBO 5 – „Zadaszenie na terenie zielonym MOPS na potrzeby zajęć terapeutyczno-integracyjnych dla mieszkańców Bartoszyc, w szczególności wymagających wsparcia specjalistycznego oraz ich otoczenia” – głównym celem projektu będzie poprawa warunków, bezpieczeństwa organizacji zajęć terapeutyczno-integracyjnych, realizowanych na rzecz mieszkańców Bartoszyc, w szczególności wymagających specjalistycznego wsparcia oraz ich otoczenia, poprzez wykonanie zadaszenia na terenie zielonym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Kwota finansowania: 100 000 zł
Wnioskodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach