W Urzędzie Miasta Bartoszyce odbyło się 14 stycznia br. szkolenie dedykowane organizacjom pozarządowym, które otrzymują dotacje na realizację projektów profilaktycznych,…
33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już wkrótce! Oto oficjalny plakat naszych wydarzeń!Zapraszamy na wspólne świętowanie finału 33. edycji Wielkiej Orkiestry…
Error: Feed has an error or is not valid.
Numery telefonów dla dzwoniących
Z polski - 801 888 844 Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00
E-mail: Wyślij e-mail
Skype:
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, które odbędzie się 13 października 2016 r.
w Bartoszyckiej Bramie Lidzbarskiej o godz. 18.00 Podczas wieczoru autor zaprezentuje swój najnowszy tomik poezji zatytułowany „POCAŁUJ ŚWIATŁO”. Nie zabraknie również niespodzianek przygotowanych przez specjalnych gości zapowiadających swoją wizytę …
WSTĘP WOLNY
Wojciech Kass jest jednym z nielicznych polskich poetów, którzy wypełniają swoją twórczością dotkliwą lukę na mapie współczesności: brak głęboko doznawanej, poszukiwanej z wysoką intelektualną wrażliwością, metafizyki. Od początku, od dojrzałego, świadomego debiutu, który nb. zbiega się z życiowym wyborem poety, aby służyć miłości, naturze i drugiemu (tak postrzegam decyzję o tym, aby zostawić „elektryczny” Sopot na rzecz prańskiej pustelni, w której Wojciech Kass opiekuje się spuścizną Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego) poeta stara się pielęgnować metafizyczne gospodarstwo języka i poezji.
Wiersze autora Wirów i snów wyzwalają w czytających czułość względem prawdziwej a wzgardzonej cząstki rzeczywistości, jak i czujność wobec wszelkich przejawów redukowania sfery ludzkiego ducha. Żywotny sprzeciw dla zawłaszczającej ludzkie myślenie cywilizacji i techniki wiąże tę poezję z dziełem jej wielkich antenatów: Rousseau, Baudelaire’a, Thoreau, Rilkego, Brodskiego czy Miłosza.
Pocałuj światło jest wyborem, który daje wgląd w wielostronną pracę w języku (i nad językiem), którą wykonuje Wojciech Kass – zawsze z niebywałą dbałością o każdy detal poetyckiego wysłowienia. Obserwując zmienność przeplatających się ze sobą rozmaitych form wierszowych, miar i dykcji, czytelnik otrzyma możliwie szeroki wgląd
w diapazon twórczego wyrażania stanowiący signum stylu i wrażliwości poety.