Numery telefonów dla dzwoniących
Z polski - 801 888 844 Z zagranicy - (+48) 22 278 16 00
E-mail: Wyślij e-mail
Skype:
W niedzielę 24 maja br. na trasach usytuowanych w Parku Elizabeth oraz lasku przy ulicy Sportowej odbędą się zawody kolarskie King Bike Bartoszyce MTB 2026.
Zapraszamy na dzień pełen motoryzacyjnych emocji: ryk silników, piękne maszyny, świetna atmosfera i masa atrakcji dla całych rodzin! Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Bartoszyce.
Miasto Bartoszyce znalazło się w gronie dwunastu samorządów z Warmii i Mazur, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu „Łączy nas turystyka”.
Dofinansowaniem objęty został projekt „Rowerowy Serwis na Szlaku – cztery punkty wsparcia w Bartoszycach”. Zakłada on powstanie w czterech lokalizacjach m.in. ogólnodostępnych stacji naprawy rowerów.
Kwota przyznanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wsparcia wynosi 20 700 zł.
Bartoszyckie Centrum Informacji Turystycznej (BCIT) oficjalnie dołączyło do grona punktów wspierających pasjonatów dwóch kółek, stając się Miejscem Przyjaznym Rowerzystom.
W czwartek 29 kwietnia br. w Hotelu Omega w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie rekomendacji MPR. Certyfikat odebrała Sekretarz Miasta Bartoszyce Daria Bandura, a wręczyła go jej Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Katarzyna Sobiech.
To wyróżnienie potwierdza najwyższą jakość usług oraz doskonałe przygotowanie placówki do obsługi turystów rowerowych. BCIT to nie tylko źródło wiedzy o regionie, ale teraz certyfikowany przystanek, który spełnia kryteria dotyczące infrastruktury i udogodnień dla cyklistów.
BCIT znajduje się bezpośrednio przy Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, najdłuższej trasie rowerowej w Polsce. W tym kontekście otrzymana rekomendacja gwarantuje m.in. dostęp do bezpiecznego parkingu rowerowego, zestawu narzędzi naprawczych oraz rzetelnych informacji o trasach i noclegach.
Certyfikat wzmacnia także wizerunek Bartoszyc jako punktu obowiązkowego na mapie każdego podróżnika przemierzającego północną Polskę.
Zapraszamy serdecznie 27 kwietnia 2026 r. o godz. 16:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem Andrzej Białecki zabierze uczestników w niezwykłą wędrówkę po słowackiej stronie Tatr podczas prezentacji pt. „TATRY SŁOWACKIE – OPOWIEŚĆ O WĘDRÓWCE”.
To doskonała okazja, by poznać malownicze szlaki, zachwycające krajobrazy oraz osobiste doświadczenia z podróży. Zapraszamy wszystkich miłośników gór i podróży!